Istorija

Skuodo rajonas yra šiaurės vakarinėje Lietuvos dalyje, Lietuvos-Latvijos pasienio ruože. Skuodo miestą nuo Skuodo senamiesčio skiria Bartuvos upė. Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ pastatas yra Skuodo senamiestyje, Šaulių g. 1. Redakcijos patalpos įrengtos senose Skuodo dvarvietės patalpose – anksčiau čia buvo dvaro arklidės ir priklausė Chodkevičiams, o vėliau Sapiegoms. Pastatas rekonstruotas, pristatytas antras aukštas, kuriame įrengti butai. Pastato sienos yra akmeninės, todėl labai storos (apie 1 m), tik dabar padengtos baltu mūru.

Uždarosios akcinės bendrovės „Mūsų žodis“ tokiu pat pavadinimu leidžiamas nepriklausomas Skuodo rajono laikraštis – tai spaudos leidinys, atviras visiems visuomeniniams judėjimams, visoms partijoms bei asmenims, neabejingas Skuodo žemės praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Nuo 1951 m. kovo 27 d. Skuodo rajono laikraštis vadinosi „Pergalė“, o nuo 1962-ųjų – „Mūsų žodis“. Iki 1961-ųjų rajono laikraštis kainavo 15 kapeikų. Vėliau jo kainą koregavo ekonominiai pokyčiai ir laisvoji rinka.

Dalelė istorijos

Dalelė istorijos

Pradžioje rajono laikraštis buvo savaitinis. Nuo 1953 m. pradėtas leisti tris kartus per savaitę, o nuo 1990-ųjų iki šiol – du: antradieniais ir penktadieniais. Pirmaisiais metais buvo tūkstantis skaitytojų. Po to jų vis daugėjo. 1990-aisiais skaitytojų buvo aštuoni tūkstančiai, dabar – perpus mažiau. Tiek oficialiai spausdinama, tačiau galima teigti, jog skaitytojų yra gerokai daugiau – juk šeimoje jį perskaito ir du ar trys žmonės, o neretai dalijamasi dar ir su kaimynais.

Per daugiau nei pusšimtį metų keitėsi ir tobulėjo laikraščio turinys bei išvaizda. Žurnalistų darbas „Pergalėje“-„Mūsų žodyje“, prasidėjęs nuo plunksnakočio ir vienos rašomosios mašinėlės, šiandien neįsivaizduojamas be diktofono, kompiuterio ant kiekvieno darbuotojo stalo, kiekvienam atskiro kabineto.

Laisvos ekonominės rinkos sąlygomis informacija – įvykinės žinios, aktualijos, skelbimai, reklama – tapo rajono laikraščio kaip prekės pagrindas, o visi UAB „Mūsų žodis“ darbuotojai – kiekvieno interesanto paslaugoms. Pagrindinis jų tikslas – kad vienintelis Skuodo rajono laikraštis taptų operatyvia naujienų sklaida, neatsiejama rajono gyventojų informavimo priemone.

Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redakcija daug metų įsikūrusi Skuodo senamiestyje, vadinamoje dvarvietėje. Storos – 80 cm – istorinio pastato sienos tebesaugo daug kūrybos paslapčių, aukštos lubos – įvairių balsų aidą, o grindys – čia apsilankiusių žmonių žingsnius.

Taip atrodė pastatas 1930 metais

Taip atrodė pastatas 1930 metais

Šioje redakcijoje savo karjerą pradėjo ir rašytojais tapo Laimonas Inis, Romualdas Granauskas, Stasė Bucevičienė, Stasys Jonauskas, Violeta Lataitienė, Adolfas Strakšys. Ramios auros apsuptyje ir šiandien dirba kūrybinės sielos žmonės, čia paguodos ar paslaugos ieško interesantai. Visuomenė tiki, kad laikraštis, kaip įtakinga ir teigiamai vertinama institucija, gali labai daug. Tai įrodo, jog nemažai aktualių klausimų išspręsta, tik įsikišus žiniasklaidai ir tai viešai pagarsinus spaudoje. Juk neretai, nebegalėdami rasti paprasčiausios teisybės ir praradę bet kokią viltį, Skuodo rajono gyventojai kreipiasi į savo rajono laikraščio redakciją.