2022 m. vasario 18 d. skaitykite

 • Valstybės atkūrimo dienos minėjime pagerbtos šeimos
  • Vasario 16-ąją Skuode, prie Mūro kryžiaus, paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Renginiai tądien vyko visame rajone. Skuode pagerbtos šeimos, kurios yra sektinas pavyzdys. Taip pat apdovanota „Metų šeima“ bei „Metų globėjų šeima“. Šventės proga koncertavo meno kolektyvai. Rūta Ronkauskienė
 • Nusikalstamų veikų mažiau, bet daugėja sukčiavimo atvejų
  • Vasario 11 d. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pateikė veiklos ataskaitą už praėjusius metus. Akcentuota, kad apskrityje nusikaltimų mažėja, o jų išaiškinimas gerėja. Rūta Ronkauskienė
 • Privalo skelbti visą informaciją
  • Dalis gydymo įstaigų savo interneto svetainėse skelbia ne visą informaciją apie iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo apmokamas paslaugas. O kai kurios tokių svetainių net neturi. „Mūsų žodžio“ inf.
 • Kol kas leidimas nereikalingas
  • Sausio 18-osios „M. ž.“ Nr. 5 straipsnyje „Apie rišamus ir palaidus gyvulius, tiesiogines išmokas“ rašėme, jog nuo 2022 m. sausio 1 d. pradėtas taikyti 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuriame teigiama, kad draudžiama rišti arba izoliuoti ūkinius gyvūnus, išskyrus atvejus, kai dėl pagrįstų veterinarinių priežasčių tai galima ribotą laikotarpį. R. R.
 • Laikraščio skaitytojai apsispręsti nepadėjo
  • Išsiaiškinti, ką užrašyti Skuodo riboženklyje, akcentuojant šio miesto išskirtinumą, nepavyko – vienas variantas iš pasiūlytų kaip tinkamiausias neišryškėjo, o atsirado daug naujų. Dalia Zabitienė

 • Apsišaukėliai siūlo pirkti
  • Pastaruoju laiku labai padaugėjo piktybiškai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie neaiškios kilmės produktus, neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Tinklalapiuose minimą produkciją įprastai siūloma įsigyti neva su didžiule nuolaida. Parengta pagal VVKT inf.
 • Jautrus prisilietimas prie brangios šventės. „Mūsų žodžio“ inf.
 • Mūsų rašto raida. Juozas Vyšniauskas
 • „Keliaujam po Skuodo miestą“
  • Tokiu pavadinimu – oficiali gido po mūsų miestą paslauga. Jos organizatorius – Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Žemiau kursyvu pateikiamas visiems viešai prieinamas tekstas (Švietimo portalas www. e.mokykla.lt ) verčia suklusti. Ne todėl, kad turinys ir užmojai netinkami, bet todėl, kad jame nurodyta data jautriai paliečia ne vienerių metų miesto istoriją. Ir bėda, kad neatitinka tikrovės – netgi klaidina. Negana to, Kultūros paveldo kategorijai priskirta informacija skirta jaunuomenei, 5–8 klasių moksleivių pažinčiai su mūsų miestu. Iš čia ir klausimas: kiek vertingas toks suklastotas kultūros pasas ir pažintis su senuoju Skuodu?.. Laima Sendrauskienė
 • Apie Ylakius
  • Viename iš 1918 m. „Lietuvos aido“ numerių su rubrika „Žinios iš Lietuvos“ rašoma apie Ylakius. Parengė R. R.
 • Palanga kvepėjo stintomis
  • Praėjusį savaitgalį Palangoje po dviejų metų pertraukos vyko Stintų šventė. Vytauto ir Basanavičiaus gatvėmis „plaukė“ žmonių jūra. Atvykusius viliojo amatininkų mugė, kepamos stintos, kurių kainos „kandžiojosi“, tautodailininkų dirbiniai, žuvies bei mėsos patiekalai, koncertai… Tarp daugybės amatininkų bei prekiaujančiųjų tautodailės darbais buvo matyti ir mūsų rajono atstovai – kalvis Audrius Kasparas su kalvystės dirbiniais bei UAB „Zigra“ mediniai žaislai. Rūta Ronkauskienė
 • Kad plaukai būtų sveiki ir gražūs
  • Kaip tinkamai pasirinkti priemones, kad plaukai būtų sveiki ir gražūs, o galvos oda – puikios būklės? BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Donata Švarcaitė sako, kad svarbiausia tinkamai pasirinkti priemones dviem pagrindiniams plaukų priežiūros etapams – valymui ir drėkinimui bei maitinimui. Parengė D. Z.
 • Dar dvi pergalės
  • Skuodo KKSC-„Kuršasta“ (treneris Linas Mitkus), dalyvaujanti Regionų krepšinio lygoje, praėjusią savaitę žaidė dvejas rungtynes, kuriose iškovotos pergalės. Rezultatu 75:64 nugalėta komanda „Gargždų-2“, o 92:65 – Kretingos SM. Skuodo KKSC-„Kuršasta“ turnyrinėje lentelėje per vieną poziciją pakilo aukščiau. R. R.
 • Neprašyti svečiai pasisavino santaupas
  • Policijos pareigūnai gyventojus ragina būti budriais. Išėjus iš namų, visada reikia užrakinti duris. Neretai kaimuose, kai namuose nieko nėra, prie durų padedama šluota. Tai pamatę vagys gali „patikrinti“, ką žmogus namuose laiko. Dirbant tolėliau nuo namų irgi reikia užrakinti duris. R. R.
 • Paprasčiau
  • Nuo vasario 15 d. į Lietuvą atvykstantiems iš Europos ekonominės erdvės šalių neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato nebeprašoma net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs COVID-19 liga. „M. ž.“ inf.
 • Bus siekiama vienodų sąlygų
  • Lietuvoje onkologinėms ligoms diagnozuoti ir gydyti skiriama suma, tenkanti vienam gyventojui, 2–3 kartus mažesnė nei Europos Sąjungos (ES) Vakarų valstybėse. Mūsų šalyje ir visame Rytų bei Vidurio Europos regione ilgiau užtrunka ir onkologinių ligų diagnozavimas. Pacientai priversti ilgiau laukti inovatyvių vaistų. Kaip kovoti su tokia nelygybe? Į šiuos ir kitus aktualius klausimus bus stengiamasi atsakyti kovo 18–19 d. Rygoje (Latvija) vyksiančiame Europos onkologinių pacientų organizacijų kongrese „Dėl lygybės įveikiant vėžį“. „Mūsų žodžio“ inf.
 • Širdies negalavimai“. „M. ž.“ inf.

Visus straipsnius skaitykite laikraštyje.