2022 m. lapkričio 18 d. skaitykite

 • Akibrokštas skuodiškiams
  • Steigiamas Lietuvos kariuomenės generolo Povilo Plechavičiaus labdaros ir paramos fondas. Pagrindinis jo veiklos tikslas bus deramai įamžinti šios iškilios asmenybės atminimą. Tarp vietovių, kur tai planuojama padaryti, – ir Skuodas, kur iki šiol tuo visai nesirūpinta. Dalia Zabitienė
 • Žemdirbiams svarbios problemos
  • Lapkričio 12 d. Dotnuvoje įvyko išplėstinis Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo posėdis, kuriame dalyvavo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Žemdirbiams aktualūs daugiamečių pievų atkūrimo bei kiti klausimai. Posėdyje dalyvavo ir LŪS Skuodo skyriaus pirmininkas Kazimieras Jucevičius bei jo pavaduotojas Donatas Valančiauskas. R. R.
 • Parama bitininkams
  • 2023–2027 m. bitininkystei numatyta 5,5 mln. Eur finansinės paramos. Kasmet bitininkystės produktų gamybos ir prekybos sąlygoms gerinti, viso sektoriaus tvarumui bei plėtrai užtikrinti planuojama skirti po 1,1 mln. Eur Europos Sąjungos ir nacionalinių lėšų. „Mūsų žodžio“ inf.
 • Apie cerkvės viziją bei karių kapines
  • Lapkričio 11 d. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Jablonskė inicijavo posėdį, kuriame kalbėta pravoslavų cerkvės vizijos klausimu bei apie Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietų pertvarką. Posėdyje dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės tarybos nariai, seniūnijų seniūnai. Rūta Ronkauskienė

 • Bus įtraukta į parduodamų objektų sąrašą
  • Kaip žinia, buvusios Lenkimų S. Daukanto pagrindinės mokyklos pastatas stovi tuščias. Atsirado pirkėjas, kuris jį norėtų įsigyti. Turto vertintojai statinį su priklausiniais įvertino 53 tūkst. Eur. R. R.
 • Kalbėjo audeklai, rakandai, dvi šalis siejantys žodžiai
  • Tokia nuotaika Skuodo muziejuje pleveno lapkričio 11-ąją, kai čia apsilakė mūsų mieste gyvenančių, nuo karo Ukrainoje prisiglaudusių ukrainiečių grupelė drauge su jas lietuvių kalbos mokiusia mokytoja Asta Tirūniene. Pagal Skuodo informacijos centro parašytą programą ir rajono Savivaldybės įpareigojimą jos baigė 40 val. mokymų kursą (jau antra grupė). Laima Sendrauskienė
 • Slėpynės automobiliais, kitos veiklos bei noras pabūti ramybėje
  • Ar teko kada nors dalyvauti slėpynėse automobiliais?.. Į tokias pakvietė Skuodo atviras jaunimo centras. O kur dar naktinės veiklos, kuriose dalyvauja ir svečiai iš Akmenės!.. Rūta Ronkauskienė
 • Dar viena vaikų žaidimų aikštelė
  • Skuodo miesto seniūnija nemažą dėmesį skiria mažiausiems skuodiškiams – įrengta dar viena vaikų žaidimų aikštelė prie Šatrijos g. daugiabučio Nr. 29. R. R.
 • Svarbiausia – pagarba vėliavai
  • Į „Mūsų žodžio“ redakciją paskambinusi laikraščio skaitytoja klausė, kokia proga ylakiškių sodybose plevėsuoja Žemaitijos vėliavos. Esą su kaimyne svarstančios, jog tikriausiai tai ką nors reiškia… Bet jiedvi paprasčiausiai nežinančios, ką. Anksčiau regiono vėliavų buvę gausu vienoje Ylakių gatvėje, dabar – kitoje. Tad gera proga išsiaiškinti, kada kokią vėliavą kelti. Dalia Zabitienė
 • Lietuvos traukinių stotys – tremčių istorija
  • Pasižvalgius po šiandienos Lietuvos traukinių stotis, tampa aišku, kad jose memorialinėmis formomis išsakyta didelė dalis tremties istorijos. Šalyje atkūrus nepriklausomybę, per tris dešimtmečius stočių/stotelių statinių sienos prašneko skirtinga menine raiška pagal tai, kokie to miesto finansiniai ir žmogiškieji ištekliai. Apmaudu, kad Skuode į praeitį grimzta ne tik stotyje patirti žmonių išgyvenimai, bet skaudžią istoriją išgyvena ir pats pastatas, nes pro mūsų miestą traukiniai nebevažiuoja. Laima Sendrauskienė
 • Atvejo vadyba. Kas tai?
  • Iki 2018-ųjų buvo įprasta, kad su socialinę riziką patiriančiomis šeimomis dirbo socialiniai darbuotojai, kurie ieškojo geriausių problemos sprendimo būdų, įgalindavo šeimą spręsti kylančius sunkumus. Nuo tų metų liepos 2 d. Lietuvos socialinio darbo kontekste atsirado atvejo vadybos sąvoka. Neretai tenka išgirsti nemažai klausimų – kas yra atvejo vadyba, kaip šeimai padedama jo procese, kokie pagalbos ištekliai? Kristina Budginienė, Viktorija Raudytė, Atvejo vadybininkės
 • Romansų vakaras „Aš be tavęs…“
  • Lapkričio 11-ąją Skuodo rajono kultūros centre įvyko romansų vakaras „Aš be tavęs…“. R. R.
 • Apie meilę gyvenimui. Kęstutis Kova
 • Šaudymo varžybose
  • Šį rudenį jau tryliktąjį kartą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija pakvietė į Jurbarke įvykusias Draugijos narių medžioklinio sportinio šaudymo komandines – asmenines varžybas „Medžioklės rago“ taurei laimėti. R. R.
 • Iš turnyro – su laimėjimais
  • Lapkričio 12 d. Plungėje įvyko dziudo turnyras „Žemaitija 2022“. Jame dalyvavo jaunieji sportininkai iš Klaipėdos, Telšių, Plungės, Šilutės, Mažeikių, Kretingos, Palangos bei Skuodo rajono savivaldybės Kūno kultūros ir sporto centro (treneris Robertas Mažrimas). R. R.
 • KVIEČIAMA Į RENGINĮ-KONCERTĄ. Lapkričio 30 d. 13 val. Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius ir Skuodo rajono kultūros centras rajono žmones su negalia, jų globėjus bei rūpintojus, neįgaliųjų visuomenines organizacijas, senelių globos namų, Skuodo socialinių paslaugų šeimai centro globotinius, jų tėvelius ir darbuotojus nuoširdžiai kviečia dalyvauti kultūros centre vyksiančiame renginyje-koncerte, skirtame Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti.
 • VYRŲ DIENA. Lapkričio 19 d. švenčiama Tarptautinė vyrų diena. Tiesa, įvairiose šalyse ji minima ir kitokiu laiku. Pavyzdžiui, Indijoje – lapkričio 19 d., Ukrainoje – vasario 23 d., Lenkijoje ir Slovėnijoje – kovo 10 d., Brazilijoje – liepos 15 d.
 • KOMPENSACIJOS už šildymą (kitas kuras) šį sezoną bus mokamos kiekvieną mėnesį. Informuojame, kad už spalio ir lapkričio mėn. kompensacijos bus išmokamos 2022 m. gruodžio arba 2023 m. sausio mėn. (Savivaldybės inf.)
 • KEIČIA SKAITIKLIUS. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo didžiausią išmaniosios apskaitos projektą Baltijos šalyse – diegia išmaniuosius elektros energijos apskaitos
 • prietaisus. Kas dieną Lietuvoje pakeičiama per 2 tūkst. senųjų elektros skaitiklių. Prieš keitimą ESO vartotojus informuoja. Išmaniųjų skaitiklių diegimas numatomas dviem etapais. Pirmas prasidėjo nuo daugiausiai elektros energijos suvartojančių klientų. Kitiems išmanieji skaitikliai bus keičiami, pasibaigus esamų skaitiklių metrologinei patikrai arba jiems sugedus.
 • ATLIEKAMAS TYRIMAS. Skuode metalo laužą supirkinėjęs individualios įmonės vadovas įtariamas apgaulingai tvarkęs buhalterinę apskaitą bei valstybei nesumokėjęs daugiau nei 130 tūkst. eurų mokesčių. Ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos (FNTT) pareigūnai, tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.
  VIS AUKŠTESNI REIKALAVIMAI. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo, kad mokslus vienuoliktoje klasėje norintys tęsti dešimtokai nuo 2025-ųjų išlaikytų žinių patikrinimą teigiamu balu, o ketvirtokams ir aštuntokams patikrinimas taptų privalomas. Ministerijos parengti pakeitimai taip pat nustatytų, jog nuo 2029–2030 mokslo metų mokytis gimnazijos trečiojoje klasėje galėtų tik išlaikiusieji pasiekimų patikrinimus ne mažiau kaip penkiais balais, t. y. gavę patenkinamą įvertinimą.
 • UOSTAMIESČIO PRANAŠUMAI. Tiems, kurie ieško balanso tarp didmiesčio šurmulio ir mažos gyvenvietės ramybės, verta pagalvoti apie Klaipėdą. Tai unikalus didmiesčio ir kurorto derinys, leidžiantis suderinti ambicingą karjerą, turtingą socialinį ir kultūrinį gyvenimą, nenutolstant nuo gamtos. Uostamiestyje įsikūrusios didelės tarptautinės įmonės, sparčiai auga technologijų sektorius, atlyginimai – vieni didžiausių Lietuvoje, o gamtos prieglobstis pasiekiamas vos per 15 minučių. Beje, Klaipėda yra vienas laimingiausių šalies miestų, Savivaldybės gyvenimo kokybės indeksų autorių vertinamas už ekonomikos gyvybingumą, švietimo paslaugų kokybę ir demografijos sveikatą.
 • MAISTAS VAIKAMS. Žemės ūkio ministerija siūlo didinti paramą vaikų maitinimui ekologiškais ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintais maisto produktais ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Parama, skiriama vieno vaiko maitinimui pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose paramos taisykles, per mėnesį augtų 5–6 eurais. Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko teigimu, artimiausias kvietimas teikti paraiškas 2023 m. planuojamas šių metų gruodį. Jei ekologiški ir nacionalinės maisto kokybės produktai sudarys ne mažiau kaip 60 proc. viso maitinimui skirto maisto kiekio, vienam vaikui per mėnesį bus skiriami 26 eurai (vietoje buvusių 20-ies). Jeigu pagal kokybės sistemas pagamintų produktų vaikų meniu bus ne mažiau kaip 50 proc., parama vienam per mėnesį sieks 22 eurus (vietoje buvusių 17-os).
 • NERIŠAMI IR NEAGRESYVŪS. Sakartvele (Gruzija) gatvėse ir pakelėse šunų šimtai. Sostinėje keturkojai beveik nekreipia dėmesio į turistus – skuba savo reikalais. Mažesniuose miestuose kontaktas glaudesnis – vietos šunys palydės, aprodys, bus mandagūs, žavūs ir dalykiški. Žinoma, visada laukia atlygio, tačiau neįkyriai. O kaimuose galima tikėtis visko. Ten gyvūnai tiesiog gerokai alkanesni, bet niekada nebūna agresyvūs.
 • NEBLAIVUS. Lapkričio 16 d. apie 22.16 val. policijos pareigūnai Šačių k. sustabdė automobilį „Opel Zafira“, kurio vairuotojui nustatytas 3,85 promilės neblaivumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281(1) str. 1 d.

Visus straipsnius skaitykite laikraštyje.