2025 m. gegužės 9 d. skaitykite

  • UAB „Skuodo vandenys“ 30-ies metų kelias
    • Gegužės 5 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos salėje įvyko konferencija „UAB „Skuodo vandenys“ 30-ies metų kelias. Nauji projektai ir tvarūs sprendimai ateičiai“, kurioje buvo apžvelgta bendrovės veikla, pristatyti vykdomi ir planuojami infrastruktūros projektai. Tą dieną, minint šios bendrovės gimtadienį, prisiminta ir Vandentvarkos diena. Elena Katkuvienė
  • Atsisveikiname su nepatogumais, o ne monetomis
    • Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigalioja nauja atsiskaitymo grynaisiais pinigais tvarka, pagal kurią galutinė pirkinių krepšelio suma bus apvalinama iki artimiausių 5, 5 arba 10 euro centų. Užsak. Nr. 017

  • Gaisrai miškuose
    • Valstybinė miškų urėdija praneša, kad balandžio mėnesį kartu su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bei Aplinkos apsaugos departamento pareigūnais vykdyti prevenciniai reidai, skirti šviesti visuomenę ir sumažinti neleistino žolės deginimo atvejus, pasiteisino – žolės deginama mažiau. Tačiau dėl neatsakingo piliečių elgesio daugėja gaisrų miškuose. Parengta pagal Valstybinės miškų urėdijos inf.
  • Su žvejų varžybų nugalėtojais – ir Mosėdis, ir daktaras Intas
    • Gegužės 3-iąją Plinkšėse (Mažeikių r.) 9-tą kartą įvykusiose komandinio spiningavimo varžybose Mažeikių rajono savivaldybės mero taurei laimėti, kur dalyvavo 131 žvejų komanda ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninės Latvijos, ypatinga žinia ištarta pirmos vietos nugalėtojai – komandai „Mosėdis“: Audriui Gedgaudui ir Vidmantui Tamošauskui. Maža to, mosėdiškis Audrius išsivežė ir vieną pagrindinių prizų – aliumininę valtį už ten sužvejotą lydeką milžinę. Laima Sendrauskienė
  • Rajono spauda ir lieka su skaitytojais
    • Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną spausdintą žodį prisimename savaime. Koks kiekvieno santykis su spauda, žiniasklaida, objektyvia informacija, jos sklaida, spauda nuolat kintančioje aplinkoje, kai kone kasdien keičiasi pasaulio, šalies ar mažo miestelio situacija, santykiai bei jų pusiausvyra?.. Bet žinoti visada yra geriau. Suspėti sužinoti laiku. Laima Sendrauskienė
  • Atvirų durų diena – kasdien
    • Gegužės 5-ąją, minint Šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dieną, Skuodo rajono savivaldybės Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje įvyko atvirų durų diena. Renginį suorganizavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Sandra Petrauskaitė
  • Aplinkosaugininkų akcija „Sėlink atsakingai“
    • Visą šių metų gegužę Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai tikrins, kaip medžiotojai laikosi Medžioklės taisyklių ir saugaus elgesio reikalavimų medžioklėje sėlinant. Taip pat bus skiriamas didelis dėmesys medžiotojų blaivumo kontrolei. Reidai vyks visoje Lietuvoje. arengta pagal Aplinkos apsaugos departamento inf.
  • Iš vaikų širdžių – į akmenį
    • Balandžio 25, 29 d. ir gegužės 5 dienomis 40 Skuodo vaikų lopšelio-darželio vaikų, lankančių dailės būrelį iš „Pelėdžiukų“, „Lašiukų“, „Žiogelių“, „Smalsučių“, „Žvirbliukų“, „Buratinų“, „Gudručių“ grupių, meninio ugdymo mokytoja Lina Vitkauskienė, mokinio padėjėjos Lina Jucytė, Inga Urbonienė, Rasa Mišeikytė-Jucė dalyvavo edukacinėse išvykose pas žinomą akmenorių Mindaugą Jankauską Šaukliuose. Šių išvykų tikslas – prasmingas kūrybinis indėlis į vaikų ir Skuodo rajono menininkų kūrybinį darbą „Gydytojas, pakeitęs gyvenimus“, skirtą mūsų krašto šviesuolio gydytojo Vaclovo Into 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Šios gražios veiklos iniciatorė – darželio direktorė, kurios idėja subūrė vaikus ir menininkus bendram kūrybiniam darbui. Lina VITKAUSKIENĖ, Skuodo vaikų lopšelio-darželio meninio ugdymo mokytoja
  • Už ekrano – spąstai vaikams
    • Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Jaunųjų psichiatrų asociacija ragina tėvus, artimuosius, ugdymo įstaigų darbuotojus būti budriais ir pastebėti vaikų bei paauglių pernelyg didelį įsitraukimą į socialinius tinklus ir jų susidomėjimą juose plintančiais pavojingais iššūkiais bei „žaidimais“. Kai kurie jų gali atrodyti kaip pramoga ar išbandymas, o iš tiesų pavojingi vaiko ir aplinkinių sveikatai ar net gyvybei. Parengta pagal SAM ir Jaunųjų psichiatrų asociacijos inf.
  • Eglė – kančių karalienė, arba Kaip atleisti realybei. Snieguolė Andrutienė, psichologė/psichoterapeutė
  • Balandžio mėnesį… M. K.
    • Jei reikalinga pagalba. „M. ž.“ inf.
  • Patogi ESO paslauga – laikinas nevartojimas
    • Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) primena apie galimybę pasinaudoti laikino nevartojimo paslauga – tai itin patogu klientams, išvykstantiems ilgesniam laikui ar turintiems sezoninį būstą. Paslauga leidžia laikinai sustabdyti elektros energijos vartojimą išvengiant sąskaitų, kurios skaitiklio rodmenų nedeklaruojantiems klientams išrašomos pagal anksčiau fiksuotą vidutinį suvartojimą. Parengta pagal ESO inf.
  • Prevencija šalies keliuose
    • Tikslinės prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės gegužės mėnesį vyksta valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose. Policijos pareigūnai dirba viešuoju, neviešuoju bei mišriuoju patruliavimo būdu. „M. ž.“ inf.

ŽYGIS. Rukų kaimo bendruomenė šį sekmadienį, gegužės 11 dieną, kviečia į žygį „Judam su gamta – žygis į Drupių kaimą“. Startas – 10 valandą nuo Rukų tvenkinio. Maršrutas apie 10 km. Visų dalyvių lauks gardi košė ir puiki nuotaika.

V. INTO 100-MEČIUI. Gegužės 6-ąją Mosėdžio seniūnijoje lankėsi Skuodo rajono savivaldybės Atminimo ženklų įrengimo komisija: Inga Jablonskė, Vygintas Pitrėnas, Gintas Andriekus, Kęstutis Sakalauskas, Rimantas Eidėjus). Iš Mosėdžio seniūnijos buvo gauti du prašymai specialistams įvertinti, susiję su V. Into 100-mečio įamžinimu (memorialinė „širdelės“ forma ir atminimo skveras). Pasak Skuodo rajono savivaldybės administracijos Statybų, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjo V. Pitrėno, kuris supažindino su viešųjų erdvių įtvirtinimo įstatymine puse, galutiniai sprendimai tądien nepriimti, jų paieškų procesas tęsiasi.

PARODOS LENKIJOJE. „Lietuvių namuose“ Seinuose gegužės 6–birželio 9 d. eksponuojama skuodiškės LTS Žemaitijos skyriaus tautodailininkės, meno kūrėjos Elvitos Šeputaitės popieriaus karpinių paroda. O Tarptautinėje velykinėje parodoje Punsko muziejuje „Senoji klebonija“ šiemet buvo eksponuojami dviejų skuodiškių LTS Žemaitijos skyriaus tautodailininkių – Birutės Šeputienės ir Elvitos Šeputaitės – kūrybiniai darbai (šiaudinis sodas, vytinės juostos, karpytos popierinės užuolaidėlės). Paroda veiks iki rugsėjo.

BŪSIMIEMS PRIEŠMOKYKLINUKŲ TĖVELIAMS. Gegužės 15 d. 10 val. Mosėdžio gimnazijos aktų salėje vyks šventė būsimiems priešmokyklinio ugdymo klasės vaikams „Mokyklos link“. Kviečiami vaikučiai, kuriems 2025 metais sukanka 6 m., atvykti į mokyklą susipažinti su ja, mokytojomis bei smagiai praleisti laiką. Mosėdžio gimnazijos administracija ir auklėtojos

DEKLARAVO. Pajamų mokesčio deklaracijas už 2024 m. pateikė apie 6,9 tūkst. mūsų rajono gyventojų. Šiemet per 3,8 tūkst. žmonių deklaravo daugiau kaip 1,5 mln. eurų permokos, o per 2 tūkst. – mokėtiną apie 1,2 mln. eurų sumą. Šiemet pajamas turėjo deklaruoti ir per 1,3 tūkst. Skuodo rajono gyventojų, pernai vykdžiusių individualią veiklą su verslo liudijimais ar pagal pažymą. Laiku tai padarė daugiau nei 81 proc. Dalį GPM paramai, pateikę prašymus, šiemet skyrė per 1,7 tūkst. mūsų rajono žmonių.

ŠIRDIS. Gegužės 7-ąją buvo minima Europos širdies nepakankamumo diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie šios ligos svarbą, simptomus, aptariama, kaip jos išvengti. Skaičiuojama, kad visame pasaulyje širdies nepakankamumu serga apie 64 mln. žmonių, o Lietuvoje – daugiau nei 130 tūkst.

PERGALĖS. Gegužės 4 d. Kelmėje įvyko Lietuvos stalo teniso komandinio čempionato 2-os lygos turas. Skuodo vyrų rinktinė (Robertas Mažrimas, Henrikas Kungys, Valdas Kinderis) pasiekė dvi pergales. Rezultatu 4:1 nugalėta Vilniaus komanda „Kaukas“ ir 4:3 – Telšių „Germantas“ bei 0:4 pralaimėta „Pirmąjam setui“ iš Smalininkų.

VAGYSTĖ. Gegužės 5 d. į Skuodo PK kreipėsi vyras, kuris nurodė, kad 2025-04-12 Skuodo r., Šliktinės k., išlaužus durų spyną, iš nuomojamo garažo pavogtos 5-ios automobilių BMW, „Audi“ ir „Golf“ pavarų dėžės. Žala – 1 500 eurų. Pradėtas vagystės tyrimas.

Parašykite komentarą