2022 m. gruodžio 13 d. skaitykite

 • Įžiebta Skuodo miesto eglė
  • Gruodžio 9-osios vakare Skuode įžiebta eglė. Šiemet šventinėmis dekoracijomis papuoštas ir miesto parkas. Tad po šventiškai papuoštą mūsų miestą galima surengti mini ekskursiją. R. R.
 • Bendruomenė nežada kurti socialinio verslo
  • Gruodžio 7 d. Skuodo rajono savivaldybės posėdžių salėje įvyko diskusija, kurioje kalbėta apie Barstyčių vaikų globos namų pastato tolesnį likimą – kaip jis galėtų būti įveiklintas, bei buvusios Lenkimų mokyklos galimą pardavimą, t. y. įtraukimą į parduodamų objektų sąrašą. Praėjusiame Tarybos posėdyje šie klausimai buvo atidėti, nes teigta, kad reikia išsamesnės diskusijos. Rūta Ronkauskienė
 • Neprivaloma, bet galima
  • Gruodžio 6 d. „Mūsų žodžio“ redakcija sulaukė ištikimų skaitytojų – skuodiškių Irenos ir Vlado Urbonų – elektroninio laiško: „2022-12-06 laikraščio skyrelyje „MŽR praneša“, publikacijoje „Populiarumas mąžta“, teigiama, kad „Lietuvoje antros užsienio kalbos pradedama mokytis nuo šeštos klasės“. Kodėl Bartuvos progimnazijoje antrą užsienio kalbą vaikai turi mokytis jau penktoje klasėje?“ Dalia Zabitienė
 • Ugniagesiai linki saugių švenčių ir ragina nepamiršti atsargumo
  • Sutinkant Naujuosius metus, daugelyje gyvenamųjų namų kiemų į dangų kyla fejerverkai, pokši petardos. Deja, gražus reginys neretai baigiasi skaudžiomis nelaimėmis. Nuo petardų dažniausiai užsidega medžiai ar gyvatvorės. Nors pasitaiko atvejų, kai petardos nukrinta ant stogų ar, įskridusios į gyvenamųjų namų balkonus, padega ten esančius daiktus ir sukelia gaisrą. Dėl neatsargaus pirotechnikos gaminių naudojimo kasmet į ligonines kreipiasi nemažai sužalotų žmonių. Skuodo priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

 • Belaukiant Kalėdų kuriant rankdarbius
  • Kiek kitokia pamoka gruodžio 7-ąją laukė Mosėdžio gimnazijoje, į kurią, pakviesti dailės ir technologijų vyresniosios mokytojos Jurgitos Petrauskienės, susirinko kolegos mokytojai iš Skuodo P. Žadeikio, Ylakių gimnazijų, Skuodo Bartuvos progimnazijos, o su jais – dvi dešimtys mokinių. Rajono mokyklose mąžtant moksleivių, o kartais – neliekant ir mokyklų, kaip niekada svarbu dirbti susitelkus, išvien, dalijantis darbo patirtimi, kasdienybės džiaugsmais bei atradimais. Apie tokią mosėdiškių iniciatyvą ir šis rašinys. Laima Sendrauskienė
 • Ramybė namuose – ramybė sieloje
  • Gruodžio 8 d. Skuodo rajono bendruomeniniuose šeimos namuose įvyko adventinis susitikimas su vienuoliu Rolandu, o Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos meno studija „Obelėlė“ džiugino programėle „Dainuojančios naktys“ bei dainomis, muzika ir eilėmis. Rūta Ronkauskienė
 • Medžioklės trofėjų paroda
  • Gruodžio 9 d. Skuodo muziejuje atidaryta medžioklės trofėjų paroda, kurioje eksponuojami mūsų rajono medžiotojų trofėjai, pelnę apdovanojimus. Rūta Ronkauskienė
 • Sovietmečio istoriją prisiminti padėjo „gūglas“
  • Pasipriešinti sovietinės santvarkos primetamai ideologijai Lietuvoje nuo 1972 metų iki 1988-ųjų pasitarnavo „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“. Minint šio ilgiausiai ėjusio pogrindinio leidinio 50-metį, 2021 m. jis įtrauktas į UNESCO „Pasaulio atminties“ registrą. Tarp garbinga Lietuvos laivės premija apdovanotųjų – „LKB kronikos“ redaktorius – vyskupas Sigitas Tamkevičius, Telšių vyskupas Jonas Boruta, vienuolės Bernadeta Mališkaitė, Elena Šuliauskaitė, Nijolė Sadūnaitė. Itin sunkiomis pogrindžio sąlygomis 17 metų ėjusio leidinio parengtas 81 numeris, leidėjams talkino gausus būrys ne tik pasauliečių, vienuolių, bet ir kunigų. Vieną iš pastarųjų – Bronių Gimžauską (1927–2020) – iš didelio leidėjų talkininkų būrio vienoje neišskirtinėje Lietuvos parapijoje teko pažinoti. Laima Sendrauskienė
 • Gandras nėra paliktas likimo valiai
  • Praėjusio penktadienio pavakarę į „Mūsų žodžio“ redakciją paskambinęs ilgametis šio laikraščio neetatinis bendradarbis, rajone žinomas literatas ir kraštotyrininkas lenkimiškis Leonas Rimeikis teigė turįs informacijos apie Juodeikiuose žiemojantį gandrą. Tad norįs ja pasidalinti ne tik su tądien „Mūsų žodyje“ išspausdinto straipsnelio „Gandras Juodeikiuose“ autore, bet ir su visais laikraščio skaitytojais. Dalia Zabitienė
 • Stalo teniso čempionate
  • Gruodžio 11 d. Rietavo sporto arenoje įvyko LR komandinio vyrų stalo teniso čempionato II lygos varžybos. Sėkmė lydėjo Skuodo KKSC-„Randori“ komandą, kuri lygoje pasiekė pirmąsias pergales. Joje rungtyniauti kur kas sunkiau nei prieš metus III lygoje. R. R.
 • Dar viena pergalė
  • Gruodžio 10 d. Mosėdžio gimnazijos krepšinio komanda (vadovas Tomas Stanius), dalyvaujanti Mažų miestelių lygoje, namuose žaidė su Kelmės KK „Tritaškis“ ir rezultatu 78:76 rungtynes laimėjo. R. R.
 • Įspūdingas rungtynių rezultatas
  • Gruodžio 9 d. Skuodo KKSC-„Kuršasta“ (treneris Linas Mitkus), dalyvaujanti Regionų krepšinio lygoje, namuose žaidė su Lietuvos sporto universiteto krepšininkais ir susitikimą laimėjo įspūdingu rezultatu – 102:54 (22:8, 16:16, 28:11, 36:19). R. R.
 • Kas gali tapti tradiciniais amatininkais?
  • Lietuvoje yra daugiau kaip 880 tradicinių amatininkų, pripažintų tautinio paveldo produktų kūrėjais. Sertifikuotų tradicinių gaminių – daugiau kaip 2,8 tūkst., o tautinio paveldo produktų – daugiau kaip 3,4 tūkst. „Mūsų žodžio“ inf.
 • Pirmieji Kalėdų eglutes mieste įžiebė darželinukai
  • Sakoma, kad nuotaikingai pradėta diena, tokia ir bus. Kokie būsime mes, mūsų namai, bičiuliai, tokia bus ir mūsų aplinka. Visa tai svarbu suprasti vaikystėje. Laima Sendrauskienė
 • ADVENTO VAKARONĖ. Gruodžio 13 d.18.45 val. Skuodo rajono kultūros centre vyks vakaronė „Advento tradicijos ir prasmė“. Vakarą ves kunigas dr. Saulius Stumbra. Dalyvaus Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos liaudiškų giesmių ansamblis (vad. V. Budreckis). Advento vakaras prasidės 18 val. šv. Mišiomis Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje.
 • SUKAKTIS. Skuodo meno mokyklos dailės skyrius mini 25-erių metų sukaktį ir gruodžio 16 d. 15 val. kviečia į savo veiklos pristatymą, vyksiantį Skuodo rajono kultūros centre, kur veikia buvusių šio skyriaus mokinių baigiamųjų darbų paroda.
 • TURNYRAS. Gruodžio 17 d. Skuodo atvirame jaunimo centre (P. Cvirkos g. 9, Skuodas) vyks atviras Skuodo krašto rankų lenkimo turnyras. Dalyvių registracija ir svėrimas – 11.30–12.30 val. Kviečiama dalyvauti.
 • KVIEČIA Į KELIONĘ. Gruodžio 19 d. Skuodo rajono neįgaliųjų draugija organizuoja vakarinį pasivaikščiojimą po kalėdinėmis dekoracijomis bei kompozicijomis išpuoštas Klaipėdą ir Palangą. Išvykstama 15 val. iš Vytauto g. 10. Detalesnė informacija ir registracija tel. 8 646 57 600. (Draugijos taryba)
 • PARAMOS AKCIJA. Gruodžio mėnesį „Caritas“ visoje Lietuvoje vykdo vargstančiųjų paramos akciją „Gerumas mus vienija“. Skuodo Švč. Trejybės bažnyčioje šios akcijos laiku tikintieji ir visi geros valios žmonės kviečiami paremti vargstančiuosius. Tai padaryti galima dviem būdais: už auką įsigyti simbolinę „Carito“ žvakelę arba paaukoti maisto produktų. Atnešus galima įdėti į specialų aukų krepšį, kuris yra bažnyčioje prie šv. Antano altoriaus.
 • KLAUSIMAS. „Lietuvos Respublikos Seimas 2022-uosius buvo paskelbęs Gyvūnų gerovės metais. Ką Skuodo rajono valdžia per šiuos metus padarė dėl miesto benamių kačių gerovės?“ – klausia panorusi likti nežinoma skuodiškė. Jos žiniomis, mūsų mažiesiems keturkojams draugams neabejingi žmonės kates maitina dešimtyje Skuodo vietų. Tačiau rajono ir miesto valdžia, užuot, kaip kitur, tam įrengusi specialias teritorijas, benamiais gyvūnais besirūpinančius žmones baudžia ir absoliučiai nieko nedaro, kad situacija pasikeistų. Kadangi, artėjant rinkimams, kiekvienas norintis patekti į valdžią ieško „arkliuko“, kuris jį ten nuneštų, yra visos galimybės šioje srityje tapti pionieriumi: mūsų mieste – tiesiog nearti dirvonai. Tiksliau, Skuode – kaip visai kitoje respublikoje.
 • AR TIKRAI?.. Sekmadienį internetą „sudrebino“ socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje trumpą vaizdo reportažą apie atokiame vienkiemyje gyvenančią aklą močiutę transliavęs Giedrius Kalinauskas. Pasakodamas, kokiomis sąlygomis gyvena ši senolė, vyriškis nepajėgė nesigraudinti. Vaizdo medžiaga sulaukė daugybės komentarų: vieni siūlė pagalbą, kiti piktinosi Skuodo rajono valdžios beširdiškumu. O pilietiška vilnietė Idilija Lititauskienė kreipėsi į „Mūsų žodžio“ redakciją. Elektroniniame laiške ji rašo: „Esu vilnietė, tačiau, kaip sakoma, negaliu „praeiti pro šalį“. „Gerovės Lietuva“ – 21-ajame amžiuje, o gal įstrigus 19-ajame?.. Gražių, jaukių švenčių, o kartu gal ir aklai močiutei nors kiek šiltesnių bei sotesnių?..“
 • Pasirodo, Didžiųjų Rūšupių kaime gyvenančios močiutės situacija Skuodo seniūnijai kuo puikiausiai žinoma… Bet esą nieko neįmanoma padaryti, kad senolė gyventų kitaip.
 • GAISRAS. Gruodžio 10 d. 19.49 val. Bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Drupių k. (Šačių seniūnija) dega vasaros virtuvė. Atvykus ugniagesiams, pastatas degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs. Per gaisrą sudegė lauko virtuvė su namų apyvokos daiktais, du pastatus ugniagesiai išsaugojo.

Visus straipsnius skaitykite laikraštyje.